Foto v mobilu nebo fotograf?

Dobrý den, večer Vám všem, co jste se rozhodli sdílet své foto z mládí na základě výzvy. V této době každý takový nápad potěší a určitě se bavíte a ano jsou to vzpomínky, které kdysi někdo zachytil, vyfotil, nechal vyvolat někdo Vám blízký a v mnoha případech vaši rodiče. Pečlivě shromažďovali fotky a chystali alba pro VÁS.

Položte si otázku, kolik fotografií máte fyzicky ne ve svém mobilu (který máte již několikátý), nebo počítači na harddisku a kolik alb či foto-knih jste nachystali pro své děti.

Budou mít na co vzpomínat co sdílet. Jste-li přesvědčeni, že to za Vás udělá sociální síť tak se pletete. Fotka zde uložená je několikrát zkomprimována a zpět již nikdy nedostanete takovou kvalitu jako jste vložili, a hlavně jste se vzdali vlastnických práv, pokud systém spadne není povinen data obnovit v celé historii.

Fotka, kterou máte, není jen vzpomínka na tu danou chvíli, ale je to i paměťový spouštěč vzpomínek, které jste vytěsnili z paměti. Myslete na to až budete dělat další selfie do mobilu a budete si říkat, jak krásně nám to dítě roste.  

Každým zahozeným mobilem každým selháním harddiskem či paměťovou kartou ztrácíte cennou vzpomínku.

Není to výzva aby, jste mne navštěvovali jako fotografa jo to výzva k tomu, abyste věděli, že mobil nic neřeší a není to negativ který zanesete po 50 letech do labu a fotky zase budou.

Heslo dne je jednoduché:

Vytvářej vzpomínky, které přežijí bez ohledu na to kolik palců či lajků dostanou. V albu žádné palce nejsou, ale pokud na nich trváte můžete si je dokreslit.

Přeji hodně úspěchů.